Hakkımızda

” Announce to Universe “

Jingle Cave, Türkiye ve Dünyanın önde gelen profesyonellerinden oluşan prodüktör, besteci ve aranjör ekibi; en son teknolojiye sahip stüdyo ekipmanlarıyla ulusal ve uluslararası marka ve kuruluşlara global olarak müzik yapımcılığı hizmetleri vermektedir.

Jingle, Reklam ve Marka Jingle ve ses logoları, Tv Dizi Müzikleri, Sinema ve Belgesel Film Müzikleri, Sanatçı Albüm Yapımcılığı, Radyo Teaser’ları ve söz yazarlığı hizmetlerini 360 derece sunabilen müzik prodüksiyon ve yapım firmasıyız.

Yaklaşık 20 yıllık tecrübe ile bugüne kadar 45 dizi müziği, 12 sinema filmi, yüzlerce Jingle müzik prodüksiyonu ve müzik post prodüksiyon hizmetlerimizi tamamladık.

Profesyonel tüm müzik prodüksiyon ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin.

İletişim

Uğur Akyürek, Prodüktör, Besteci, Art Director

Uğur Akyürek 6 yaşında mandolin çalmaya başlayarak müzik hayatına giriş yaptı. 10 yaşında konservatuarın keman bölümünü kazanarak klasik müzik eğitimine başlamış oldu.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı okul orkestrası ’Yılın Genç Orkestrası Ödülü’ne layık görününce Almanya’da düzenlenen Beethovenfest’e katıldı. Burada Krzysztof Penderecki, Helmut Riling ve Peter Gulke gibi dünyaca ünlü şeflerle çalıştı.

  • 2006 YoungEuroFest ( Berlin )
  • İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuvarı (keman)
  • Anadolu Üniversitesi (Felsefe)
  • Berklee College Of Music (Logic & Eğitmen)
  • Certificate of Logic, Film Music Scoring
  • Certificate of Electronic Music Production
  • Certificate of Mix & Mastering

Bugüne kadar bilinen onlarca ulusal ve uluslararası projenin jingle, belgesel, dizi ve sinema film müziklerinin bestecisi ve yapımcısıdır.

2021 Yılında JINGLE CAVE Müzik ve Jingle Prodüksiyon Firmasını kurarak müzik yapımcısı, aranjör, bestekar ve sanatçı kimliğiyle çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim

Alp Zey, Executive Producer / Co-Founder

Yüksek Çevre Mühendisi olan ve Adana’da doğan müzisyen ve yorumcu Alp Zey’in müzikle ilk tutkulu ilişkisi orta okul yılları öncesine dayanıyor. Üniversite eğitimini sürdürürken, bir yandan da sanatla bağını güçlendiren Alp Zey, çeşitli gruplarla sahne aldı. Bir yandan da çeşitli dergi ve gazetelerde karikatürler çizdi.

Alp Zey, 2000 yılında ilk rock grubunu kurdu. Önce Adana, sonra İstanbul’da pek çok mekanda sahne aldıktan sonra birçok değişik etkinlikte kendini sahnede buldu.

Alp Zey, Şubat 2011’de, tüm söz ve müziklerin kendisine ait olduğu ilk albümü “Her Şeyi Unut” yayınlandı. 10 şarkıdan oluşan pop-rock tarzındaki albüm, müzikseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Girişimci bir ruhla 2011 yılında “Crena Works” adında bir reklam ajansı kuran Alp Zey, içine daldığı reklam ve iletişim dünyasında kısa zamanda oldukça başarılı işlere imza attı. Bugün, ulusal ve uluslararası alanda, bir çok değerli markaya hizmet veren “CrenaWorks”, Türkiye’nin sevilen ve bilinen reklam ajanslarından biri olmuş durumda.

Alp Zey, bu alanla bağlantılı olarak, reklam ve dizi senaryo yazarlığı, film yapımcılığı, dijital iletişim ve marka danışmanlığı gibi birçok dalda da çalışmalarını sürdürüyor.

Bugüne kadar, bilinen televizyon dizilerindeki ( Arka Sıradakiler, Öğretmen Kemal, Papatyam, Aşk Yeniden, Güneşin Kızları ..) jenerik müziklerini söyledi, jingle’lar besteledi ve yorumladı. 2015 Yılında Jingle müzik yapım ortaklı firmasını kuran Alp Zey, 2021 yılında JINGLE CAVE Müzik ve Jingle Yapım Prodüksiyon yapım firmasını kurarak TV, dizi, reklam sektöründe, ulusal ve uluslararası projelere güçlü imzalar atarak ilerliyor.

İletişim

Dilşah Niğdeli

1998 doğumlu olan Dilşah,

Ulusal ve uluslararası markalara sanat yönetmenliği çalışmaları yapmaktadır. Uzmanlık alanları; motion designer, art direction, vfx, kurgu ve yönetmenliğidir.

Ayrıca reklam ve klip sektöründe, video ve müzik yürütücü yapımcısı olarak bir çok ünlü sanatçı ve kurum ile çalışarak üstün başarı sağlamıştır.

JingleCave tüm müzik ve video post prodüksiyon ekibini yöneten Dilşah, aynı zamanda JingleCave müzik yürütücü asistanıdır.

İletişim

Barış  Özbilgin

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tam zamanlı piyano eğitimine başlamış, Lisans ve Yüksek Lisans öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hülya Tarcan ile çalışarak sürdürmüş ve 2008’de mezun olmuştur. 2000-2002 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde korrepetitörlük yapmış, ardından 2005-2010 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Üflemeli Sazlar, Opera Şan, Bale, Vurmalı Sazlar bölümlerinde korrepetitör olarak hizmet vermiş ve Yardımcı Piyano eğitmeniği yapmıştır. Bu süre zarfında istanbul ve ülke genelinde bir çok resital ve oda müziği konserleri vermiştir.

Ayrıca 1997 senesinden itibaren pop müzik sektöründe aktif olarak çalışmaya başlayan sanatçı istanbul başta olmak üzere Türkiye genelindeki pek çok il ve yurt dışında bir çok ülkede konserler vermiş ayrıca albüm çalışmaları olmuştur. Çalıştığı isimlerden en önemlileri Ajda Pekkan, Yaşar, Işın Karaca, Sezen Aksu, Harun Kolçak olarak sayılabilir. Müzik kariyeri boyunca bir çok farklı türde müzik icra etme fırsatı bulan sanatçının tecrübelerine örnek; Akbank Caz Festivali, Pera Uluslararası Piyano Festivali, Les Miserables müzikali, Enka Orkestrası, Karadeniz Flarmoni Orkestrası, Trt İstanbul Televizyonu ve Radyosu bünyelerinde verdiği konserler ve hizmetler gösterilebilir.

TSM, alternatif müzik, dizi, reklam müzikleri alanlarında yaklaşık 15 yıldır aranjör olarak devam eden Barış Özbilgin Jingle Cave şirketinde müzik Prodüktörlüğü yapmaktadır.

İletişim